Dodany: 2011-10-25 13:04:51
 

Czy szczepienia weterynaryjne są konieczneObowiązek szczepień, które wykonuje weterynarz gdańsk spoczywa na każdym właścicielu czworonoga. Podlegają im więc zarówno psy jak i koty. Obowiązek ten ma jednak nie tylko wyciągać pieniądze od właścicieli zwierząt, ale również chronić ich właścicieli przed przenoszonymi przez ich pupili chorobami bakteryjnymi oraz wirusowymi takimi jak chociażby najpopularniejszym wśród psów nosówką czy też w przypadku kotów – chorobą kociego pazura zwaną również bartonelozą.

 

Wszystkie informacje na temat przeprowadzanych szczepień oraz wizyt w gabinecie, gdzie przyjmuje weterynarz Gdańsk muszą zostać przez właścicieli dokumentowane na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń z udziałem należących do nich zwierząt. Niejednokrotnie zdarzało się, iż nie szczepione zwierzęta atakowały człowieka, zarażając go.

 

Bardzo podobna sytuacja ,ma miejsce w przypadku hodowców owiec, kóz oraz bydła, gdzie prawdziwe spustoszenie czyni leptospiroza – choroba przed którą tak naprawdę nie zdoła ochronić nas żaden weterynarz Gdańsk. Śmiertelność zwierząt w jej przypadku sięgać może nawet 98%..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy szczepienia weterynaryjne są konieczne
Nick: