Dodany: 2011-10-25 14:25:38
 

Psia ciążaPsia ciąża to okres, kiedy naszemu zwierzakowi konieczne jest poświęcenie jak największej uwagi. Okres ten trawa z reguły 58-63 dni. W tym czasie nie jest konieczne podejmowanie żadnych drastycznych ruchów. Dla pewności można odwiedzić gabinet, gdzie przyjmuje weterynarz gdańsk aby dowiedzieć się czy ciąża przebiega w sposób prawidłowy.

 

Należy pamiętać również o kontrolowaniu prawidłowej masy ciała zwierzęcia a tym samym zwiększyć racje posiłków rozdzielając je jednak na kilka mniejszych porcji. Z reguły ich często, jaką sugeruje weterynarz Gdańsk nie powinna przekraczać 4-5 posiłków na dobę. Należy zapewnić jej pożywienie bogate przede wszystkim w wysokojakościowe białko. Można osiągnąć to poprzez podawanie mleka, jaj jak również mączki kostnej.

 

Pierwszym objawem sugerującym ciąże jest wystąpienie gruczołu mlekowego, suczka może stać się również niespokojna, a przez zbliżającym się porodem zaczyna szybciej oddychać, przyspiesza praca serca. Wzrasta również temperatura ciała, którą pomoże zbadać weterynarz Gdańsk przy użyciu odpowiedniego termometru, gdy tylko zdecydujemy się skorzystać z jego usług..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psia ciąża
Nick: