Dodany: 2011-10-25 14:23:47
 

Jak zadbać o psią sierśćWłaściwe utrzymana sierść czworonoga to nie lada wyzwanie dla jego właściciela. Zadbanie o to, aby była ona zdrowa, mniej podatna na podrażnienia winno stać się pierwszą czynnością, którą musi wykonać jego właściciel w okresach wiosennego i jesiennego linienia.

 

Są to dwa najważniejsze okresy, kiedy pupil będzie wymagał szczególnej troski oraz kiedy niejednokrotnie będzie konieczna wizyta w gabinecie, gdzie przyjmuje weterynarz gdańsk. Wiele czynności związanych z pielęgnacją sierści wykonuje się przy pomocy szeroko dostępnych w sklepach zoologicznych grzebieni oraz zgrzebeł o różnym rozstawie zębów. Należy dobierać je przede wszystkim do rodzaju sierści. W powszechnym użyciu co potwierdzi również weterynarz Gdańsk są grzebienie metalowe, grzebienie powleczone teflonem, stosowane głownie w przypadkach skołtunienia sierści.

 

W przypadku takich raz jak rottweilery przydać się mogą grzebienie z gumową nasadką znajdującą się na końcu każdego z zębów. Poprzez to zarówno weterynarz Gdańsk jak również i właściciel czworonoga unikną zranienia zwierzęcia i sprawią, że jego sierść będzie trzymana w należytej kondycji, nawet w okresie wzmożonego linienia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zadbać o psią sierść
Nick: