Dodany: 2011-10-25 14:31:20
 

Jak dbać o małe szczeniętaPsia ciążą to okres zmożonej obserwacji suczki oraz objawów charakterystycznych dla tego właśnie stanu. Niejednokrotnie konieczna stanie się pomoc, którą zaoferuje weterynarz gdańsk zarówno w pierwszych fazach, gdy zgłosimy się o poradę jak również w chwili, kiedy ma nastąpić rozwiązanie.

 

Z porad i pomocy, jaką zaoferuje weterynarz Gdańsk konieczne będzie korzystanie także wówczas, gdy wystąpią niepokojące objawy zagrożenia ciąży, m.in. zanikną bez wyraźnego powodu skurcze porodowe czy też akcja porodowa nie nastąpiła w wyznaczonym przez weterynarza terminie. Gdy jednak wszystko będzie w porządku tuż po urodzeniu suczka sama zajmie się szczeniętami – przegryzie pępowinę jak i wyliże je. Zupełnie inaczej wygląda opieka nad szczeniętami.

 

Tutaj większość obowiązków muszą przejąć właściciele obecnej mamy, zapewniając szczeniętom przede wszystkim bezpieczeństwo i bliskość ich matki. Prze pierwsze kilka tygodni będą się one żywiły wyłącznie mlekiem matki, weterynarz Gdańsk może przydać się w chwili, kiedy pojawią się problemy z ich rozwojem i jedynie wówczas..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dbać o małe szczenięta
Nick: