Dodany: 2011-10-25 13:54:13
 

Jak dbać o małe kociętaKocia ciążą to nie lada wydarzenie dla jej właściciela. To także wyzwanie, które pociągać będzie daleko idące konsekwencje przez którymi przestrzega również weterynarz gdańsk jako osoba, która doskonale zna przypadłość polaków i wie, że nie zawsze kocięta są traktowane w należyty sposób, zwłaszcza, gdy miot jest zbyt duży.

 

Gdy jednak sami chcielibyśmy wychowywać kocięta konieczne jest zapewnienie im odpowiednich warunków. Po pierwsze należy pamiętać, że ani weterynarz Gdańsk ani my sami nie powinniśmy stać się dla nich ciężarem. Pomimo, że kocięta rodząc się są nierozłączne z matką to, gdy przyjdą na świat należy zapewnić im jak największe bezpieczeństwo, nie dopuszczając do tego aby w ich pobliżu przez pierwsze 4 tygodnie od narodzin w ich pobliżu znalazł się ich ojciec. Może bowiem je zabić.

 

Po okresie, gdy pojawiają się pierwsze ząbki można kocięta dokarmiać pokarmem stałym, składającym się z surowego mięsa jak również żółtka jajka. Należy przy tym pamiętać, iż dieta kociąt musi zostać podzielona na sześć mniejszych posiłków z czego cztery to pokarm mięsny, dwa kolejne to mleko. Wiele cennych wskazówek może udzielić weterynarz Gdańsk poprzez stronę kliniki jak również zainteresowani znajdą je na innych, równie licznych forach czy stronach poświęconych zwierzętom..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dbać o małe kocięta
Nick: