Dodany: 2011-10-25 13:23:32
 

Kocia ciążaWyzwanie jakim dla każdego posiadacza kotki jest jej ciąża można porównać niekiedy z zachowaniem identycznym u ludzi, kiedy to dowiadujemy się, że w najbliższym czaise przybędzie nowy członek rodziny.

 

W wypadku kociej ciąży sytuacja ta jest nie mniej emocjonująca o czym przekonuje każdy weterynarz gdańsk., Mówi on również o tym, iż okres 60-65 dni bo tyle trwa ciążą to czas, kiedy kotu trzeba poświęcić najwięcej uwagi. Musi dostawać nie tylko bardzo dużo ciepła ale także najlepsze możliwe jedzenie. Jedynie wówczas jest pewność, że kocięta urodzą się zdrowe i nie będzie potrzebna pomoc, jaką w nielicznych przypadkach kociej ciąży zaproponuje weterynarz Gdańsk. Może on oczywiście pomóc w razie pojawienia się komplikacji, nie mniej jednak uczuli także właściciela zwierzęcia, żę musi ono urodzić w domu o ile oczywiście tam przebywa najczęściej.

 

Na tę wiekopomną chwilę należy również odpowiednio przygotować miejsce w którym na świat mają przyjść kocięta. Konieczne jest przy tym obserwowanie zachowań kota aby w miarę szybko zareagować na pierwsze objawy porodowe. Najczęściej z pomocą nie przyjdzie weterynarz Gdańsk. Poród może bowiem odbyć się w najmniej spodziewanym momencie, w którym nie należy kotki niepokoić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kocia ciąża
Nick: